MILENA JASTRZĘBSKA

Odkryj swój Styl Myślenia i zorganizuj się tak jak lubisz, czyli spersonalizowana rada dla Ciebie

10/15/2017

Komentarze

 
Czy robiłaś sobie kiedyś prawdziwy test na styl Twojego myślenia?
Czy wiesz w jaki sposób najczęściej działasz?

Od czasu moich pierwszych studiów trenerskich w Laboratorium Psychoedukacji, interesuje mnie temat osobowości, różnic między ludźmi i sposobów patrzenia na świat. Samo zgłębianie siebie traktuję jako świetny sposób na zadbanie o ciągły rozwój i motywację do stawania się lepszą. Samo to, że ciągle chcę być lepsza, uczyć się i rozwijać, jest tym co wychodzi w różnych testach jako moja główna mocna strona czy charakterystyka osobowości.
W ostatnich latach miałam okazję poznać siebie dzięki testom MBTI, Insights, teście Gallupa i wg tzw. mojego psychologicznego autoportretu. Każdy test pokazuje inne elementy, daje inną perspektywę.
Ostatnio zostałam przetestowana wg testu polskiego modelu FRIS (Fakty, Relacje, Idee, Struktury), który pokazuje Styl Myślenia i Działania.
Sam model bardzo mi się podoba i zachęcam Cię do zgłębienia tematu.(www.fris.pl)

Mój Styl Myślenia to Zawodnik. W pierwszej chwili koncentruję na faktach. Orientuję się na cel i szybko określam priorytety.
Mój Styl Działania to Gracz. Wykazuję przedsiębiorcze podejście
i potrafię skutecznie działać w warunkach ryzyka.
Dlaczego o tym wszystkich piszę i co to ma wspólnego z organizacją?
Od pewnego czasu nie opuszcza mnie jedna myśl. Uczę Was, Ciebie, organizacji na swój sposób. Często powtarzam, że dzielę się z wami moimi doświadczeniami,a nie jaką ogólnie przyjętą zasadą czy prawdą. Jednocześnie jestem świadoma, że nie dla każdej z Was, moja organizacja jest interesująca, atrakcyjna, a przede wszystkim realna.

Od tego czasu myślę jak dopasować nauczanie o organizacji do Twojego sposobu myślenia. Myślę, że model FRIS jest czymś co pomoże mi stworzyć system niejednorodny, otwarty dla potrzeb ludzi o różnym stylu myślenia i działania.
Już teraz podjęłam pierwszą próbę dopasowania porady do Ciebie.
Najpierw spróbuj się zidentyfikować. Który opis przemawia do Ciebie najbardziej?
Obraz
źródło: www.fris.pl

​Już wiesz kim jesteś?

Sprawdź jaką poradę organizacyjną mam dla Ciebie!

Zawodnik
Jeśli jesteś zawodnikiem, większość z tego o czym mówię będzie dla Ciebie przydatna. Być może będzie Ci tylko trudno przyjąć, że ktoś taki jak ja mówi Ci co masz robić:-P

Badacz
Jeśli jesteś badaczem, możesz mieć problem z tym, że trudno Ci działać szybko, bez wystarczającej wiedzy. Możesz mieć trudność z podejmowaniem decyzji i przeciągać projekty w nieskończoność z powodu nadmiernej szczegółowości i drobiazgowości.
Moja rada?
Planuj swój dzień i tydzień bardzo dokładnie. Postaraj się wypełnić go w co najmniej 2/3 i stosować wobec swoich zadań system deadline'ów. Jako badacz, będziesz miał większą pewność, że zrealizujesz plan jeśli go ułożysz szczegółowo. Pamiętaj tylko, by dać sobie w planie elastyczność i nie tracić wiary jeśli coś pójdzie niezgodnie z nim.


Wizjoner
Jeśli jesteś Wizjonerem, prawdopodobnie nie narzekasz na brak pomysłów. Co z tego, że je masz jak są one często nierealistyczne i nie dochodzi do wprowadzenia ich w życie? 
Moja rada? 
Jako Wizjoner jesteś świetny w początkowej fazie projektu - możesz wyznaczyć ambitne cele i stworzyć niewiarygodny zbiór wielkich marzeń. Trudno tylko znaleźć czas i miejsce na ich realizację. Zastosuj tę technikę:

Planuj tydzień w elastycznych blokach lub dniach tematycznych. Ustaw sobie w każdy dzień pracy 1-2 godzinne bloki podczas których nie będziesz zajmował się jednym Twoim projektem. Nie musisz określać co dokładnie zrobisz, ale nazwij jaki obszar chcesz popchnąć do przodu. Podobnie w dniach tematycznych, ustal na przykład, że poniedziałki to dzień finansów i prawa, wtorki to dzień zbierania kreatywnych pomysłów, a środy to dzień pilnych zobowiązań. Oczywiście tematyka dni, zależy od Ciebie i Twojej pracy. Taki system może pomóc Ci uniknąć rozpraszaczy i chęci zrobienia czegoś innego niż aktualnie ważne. 

Partner
Jako Partner bardziej odnosisz się do perspektywy relacji z ludźmi i zdarzeniami. Mój sposób organizacji będzie dla Ciebie najbardziej odległy, gdyż ten styl jest u mnie zupełnie nieaktywny w działaniu. Nie znaczy to jednak, że Ty nie możesz się zorganizować na swój sposób. Prawdopodobnie w organizacji systemowej przeszkadza Ci samotność, oderwanie od ludzi, pewna bezduszność w odhaczaniu zadań z listy. 
Moja rada?
Zaplanuj, by każdego dnia znalazł się czas podczas którego podsumowujesz swój dzień świętując wykonane tego dnia zadania, najlepiej jeśli podzielisz się nimi z kimś bliskim. Stwórz listę rzeczy i osób dla Ciebie ważnych i upewnij się, że Twoje zadania są związane z tą listą. Przypominaj sobie w ten sposób, że to co robisz ma dla Ciebie głębszy sens i realizuje Twoje większe marzenia.
Jak podoba Ci się mój pierwszy post łączący pracę z osobowością/stylem myślenia z organizacją? Już wiesz, którym typem jesteś?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pełnym systemie organizacji w oparciu o Twój sposób myślenia, wpadnij na moje bezpłatne webinarium na FB już w najbliższą środę o 21:15. Zapisz się na moją listę, a dostaniesz powiadomienie i w prezencie wyślę Ci listę narzędzi, których używam do codziennej organizacji, a które pomogą Ci stworzyć Twój system!
Pobieram listę narzędzi i pamiętam o webinarium
Komentarze
comments powered by Disqus

    Milena

    Cześć, jestem Milena. Pomagam kobietom lepiej zorganizować swoje życie i biznes po to, by mogły odzyskać czas dla siebie i  prowadzić swój biznes w zgodzie ze swoimi marzeniami.

    Kategorie

    Wszystkie
    Archiwizacja
    Budowanie Firmy
    Cele
    Delegowanie
    Evernote
    GTD
    Kalendarz
    Komunikacja W Zespole
    Misja I Wizja
    Mistrzyni W Domu
    ORGANIZACJA
    Organizacja Domowa
    Planner
    Planowanie
    Planowanie Posiłków
    Porządek W Dokumentach
    Priorytety
    Produktywność
    Recenzja W Pigułce
    Struktura Firmy
    Talenty I Mocne Strony
    Worklife Balance
    Zwyczaje

    Archiwa

    Marzec 2018
    Luty 2018
    Styczeń 2018
    Grudzień 2017
    Listopad 2017
    Październik 2017
    Wrzesień 2017
    Sierpień 2017
    Lipiec 2017
    Czerwiec 2017
    Maj 2017

    Kanał RSS

  • Start
  • O mnie
  • Blog
  • WIDEO
  • Kontakt